Navigácia

 • Svetový deň stolného tenisu

  Do galérie Svetový deň stolného tenisu boli pridané fotografie.

 • SVETOVÝ DEŇ STOLNÉHO TENISU alebo ako šport ľudí spája, motivuje, dojíma, inšpiruje...

  20. 4. 2018 sme v našom gymnáziu pri  príležitosti celosvetového dňa stolného tenisu plánovali  prežiť super deň s ďalšími veľkými osobnosťami z oblasti športu – Oľgou Barbušovou (vicemajsterkou sveta a Európy, dvojnásobnou účastníčkou paralympiády) a jej manželom Paulom Guassardom(majstrom južnej Ameriky v stolnom tenise a bývalým reprezentačným trénerom Argentíny). Človek mieni, Pán Boh mení. Aby sme boli presní, v tomto prípade nemenil, ale skôr pridal a znásobil.

  Pridal kopec srandy v situácii, kedy  sme to najmenej čakali, keď 9 – ročná Lili opísala príbeh svojich rodičov, počnúc mamkiným detstvom a nehodou pri ktorej prišla o nohu, cez jej  nespočetné športové úspechy až po najväčšie životné víťazstvo – skvelého, neskutočne charizmatického manžela Paula a 2 jedinečné deti – 9-ročnú Lilianku( aktuálnu majsterku Spiša) a 5-ročnú Barborku.

   Znásobil krásu (telesnú i duševnú:)), skromnosť, veľkosť, ľudskosť... a LÁSKU. Krajšiu ženu ako Oľga som nestretla. Nečudo, že sa neskutočný sympoš Paulo do nej racholJ. Keď rozprávala o nehode z detstva (vlastne ani neviem, či to môžem nazvať nehodou), človek mal pocit, že lepšia vec sa jej udiať nemohla. Veď na takú skvelú trojku, ktorá ju teraz sprevádza životom, by inak natrafila asi ťažko – latka veru nastavená vysoko i zo strany manžela a dcér:).

  Myslím, že Oľga si už ako bábätko namiesto s hrkalkami pred očami šibrinkovala plyšovými raketkamiJ a ping-pong ju od útleho detstva sprevádza celý život. Veď keď sa ako škôlkarka topila, bol to kamarát pingpongista, ktorý ju zachránil a bol to iný kamarát pingpongista, ktorý ju nechtiac sotil pod auto... (kto z nás by sa s podobným osudom dokázal zmieriť bez zlosti, smútku, výčitky či otázky:“ Prečo práve ja?“)Ona si za svoj prioritný šport zvolila práve ping-pong, aby vďaka nemu spoznala svoju životnú lásku – pingpongistu, aby mohli spolu vychovávať dve malé pinpongistky... To nevymyslíš, to je VEĽKÝ ŽIVOT!

  A tak bola sila plánovaného  športového dňa( zahrať s našimi vzácnymi hosťami si mohol  každý a jedinečnú príležitosť si nenechal ujsť ani náš top hráč, pán údržbár)  umocnená neuveriteľným duchovným zážitkom, z ktorého budeme mnohí čerpať ešte dlho, dlho... Tá sila a dobro, ktoré pramenili z každého vypovedaného slova...

  Sme radi, že i naše deti, pardón, žiaci (ach, prebúdza sa vo mne cit a rastie láskaJ)svojou ochotou a šikovnosťou prispeli k dotvoreniu úžasnej  atmosféry. Ďakujeme všetkým,( i pánovi Bizubovi a pani Poláčekovej), ktorí  pomáhali, maľovali, kreslili, strihali, vešali, zdobili, lepili a riskovali svoje životy pri štveraní sa po rebríku... Janke  Marhefkovej a Aničke Šmajdovej zo 4.G za videoprezentáciu(ktorú sme zabudli pustiťJ), Janke Krišandovej z 1.G za krásny portrét Lili a Barborky, Sofinke Graindovej za úžasné módne doplnky s folklórnym motívom (motílika pre Paula a sponky do vlasov pre dievčatá). Baby, veľmi sa tešíme, že ste iba v prvom ročníku a že z vašej šikovnosti budeme môcť ťažiť ďalšie tri rokyJ. Ďakujeme  Messimu(Jankovi Labovskému) a Del Potrovi(Samkovi Štefanákovi), ktorí Paula privítali v jeho rodnej španielčine(síce iba jednou vetou, ale prízvuk, držanie rakety a lopty pod pazuchou boli údajne 100%-né). No a naše slávne husľové trio – Katka a Kristínka Kaňukové + primáš Dominik Furcoň a akordeón v podaní skvelej Zuzky Rušinovej – vaši Sokoli sú lepší ako tí Táslerovi a Kandráčovi dokopy:). Ďakujeme i našim úžasným ľudovým speváčkam - Janke, Aničke, Katke, Lucke, Mirke, ktoré boli ochotné doterigať sa do školy s krojom, Lukášovi a Paťke, ktorí našich hostí privítali pecňom domáceho chleba... Ďakujeme i budúcnosti nášho gympľa- babám zo ZUŠ-ky pod vedením nášho absolventa a vinikajúceho hudobníka Dávida Baku. Lenka, Ester, Paulínka, Radka, Viki, Cyntia, Barborka, Lea, Katka, Dianka, Soňka, Karinka, Vaneska, Larisska, Julianka... ako vždy, na jednotku!!! Je úžasné vedieť, že človek sa má o koho oprieť, na koho spoľahnúť ...

  Na záver, chcem aspoň symbolicky vysloviť vďaku zakladateľke a koordinátorke celého projektu na Slovensku, našej historicky najlepšej stolnej tenistke, pani Alici Grófovej-Chládekovej. Obdivuhodné, koľko času, nadšenia, elánu a zaiste i financií pani Chládeková obetovala. Veď počet slovenských účastníkov tohto celosvetového podujatia dosiahol takmer  13 000 a Slovensko sa tak stalo jeho najpočetnejším zástupcom. Vďaka pani Chládekovej sme do školy dostali 8 ping-pongových rakiet a naša ping-pongová miestnosť v suteréne gympľa razom ožila. Dvojky, štvorky, kolotoč sú na programe každú veľkú prestávku a dokonca aj po vyučovaní, z čoho výskame od radosti. A tak od mája štartujeme „veľkoprestávkovú“ stolno-tenisovú ligu, v ktorej sú samozrejme vítaní i učitelia!

  Sme šťastní, že vďaka spomínanému projektu sme mali možnosť stretnúť úžasných a nesmierne bohatých ľudí... Získala som nových priateľov(skutočných, nie virtuálnych) a mám pocit, že  mojimi priateľmi sú odjakživa. Oľga, Paulo, ĎAKUJEME, GRACIAS!!!

 • IHRA 2018- súťaž v programovaní počítačových hier

  Aj v tomto školskom roku niektorí naši študenti obetovali množstvo času a úsilia pre naprogramovanie svojej vlastnej počítačovej hry. Do súťaže IHRA sme tak boli zapojení už tretí krát za sebou. Pri programovaní hry  pod názvom Age of Danrolius používal Matúš Semančík (3.G) nástroje: HTML5, CSS3, JavaScript, Node.js. Hlavný grafik Jakub Soľus (4.G) vykresľoval prostredie aj postavy v prostredí Inkscape. Do tvorby hier boli v tomto školskom roku zasvätení aj dvaja naši druháci - Veronika Ziburová  a Peter Čarnogurský, ktorí sa zoznamovali s jednotlivými nástrojmi a pomáhali pri riešení niektorých čiastkových úloh.

  Hra je multiplatformová 2D on-line RPG a hrať ju je možné na akomkoľvek zariadení s webovým prehliadačom a stabilným internetovým pripojením. Je potrebné si vytvoriť účet, vybrať si svoj herný charakter a hra sa môže začať. Hra je situovaná do krajiny Danrolius a jej podstatou sú boje 1vs1 v budúcnosti aj ďalšie. Hráči hrajú o virtuálnu menu Petrix, za ktorú si budú môcť v budúcnosti zlepšovať svoju zbroj a zbrane. Pripravuje sa aj tabuľka najlepších hráčov pre porovnávanie, takže je o čo hrať. Zaregistrovať sa môžete na  http://ageofdanrolius.herokuapp.com.

  V Košiciach sa 18.4.2018 na celoslovenskej prehliadke vlastných počítačových hier zúčastnilo 25 tímov z celého Slovenska. Našu hru prezentovali Matúš Semančík a Jakub Soľus. Opäť sa nám nepodarilo získať jedno z prvých troch miest, ale hra bola ocenená diplomom ako najlepšia webová hra. Veríme, že naši informatici budú aj v budúcom školskom roku tvoriví a pracovití a opäť sa dostaneme až do finále súťaže v tvorbe počítačových hier.

 • Súťaž Družstiev prvej pomoci Mladých SČK - 1.miesto

  Dňa 17. 4. 2018 sa v Aréne Poprad uskutočnila súťaž Družstiev prvej pomoci Mladých SČK . Dve družstvá z našej školy bojovali o popredné miesta. Družstvo 1 v zložení Marhefková J., Kostková I., Ovšonková M, Drienovská L., Šmajdová A. a Krišandová J. a družstvo 2 v zložení Tužáková B., Budzáková K.,  Hubcejová A., Hubcejová S., Krempaská L. a  Tomaľová L.. Mladí záchranári museli ošetriť zranenia ako napríklad popáleninu tváre, krvácanie, zatvorenú zlomeninu, no museli ukázať aj svoje znalosti o SČK vo vedomostnom teste.  Naše prvé družstvo vyhralo zlatú priečku. No druhé družstvo nemusí zúfať, lebo jeho členka, Lívia Krempaská zvládla  KPR na 100 percent. Dokázala to len jediná súťažiaca. Sme na vás dievčatá veľmi hrdí. Ďakujeme za vaše nadšenie a blahoželáme!

 • 1.miesto na okresnom kole vo futbale

  Do galérie 1.miesto na okresnom kole vo futbale boli pridané fotografie.

 • Futbalisti víťazne na okresnom kole

  V pondelok 16. apríla sa uskutočnilo okresné kolo stredných škôl vo futbale. Jedenásť našich študentov od brankár Andreja Pisarčíka cez obrancov Petra Čarnogurského, Miroslava Plavca, Lukáša Krempaského a Martina Oravca, stredopoliarov Mária Bednarčíka, Miloslava Ciska, Samuela Frankovského a Martina Kostura a ž po útočníkov Jerguša Kolodzeja a Jakuba Soľusa nedalo konkurencii žiadnu šancu a bez problémov získalo 1. miesto. Víťazstvo sa zrodilo pred druhým Gymnáziom Kežmarok, ktoré sme vo vzájomnom zápase porazili 2:0. Na ďalších miestach skončili SOŠ Garbiarska, Hotelová akadémia a SOŠ Biela voda Kežmarok.

  K úspešnej reprezentácii školy a titulu okresného majstra chlapcom blahoželáme.

  Mgr. Miloslav Cisko

 • The Heroes - anglické divadelné predstavenie

  Všetci obdivujeme hrdinov. Potreba mať svojho hrdinu, identifikovať sa s niekým výnimočným, je vlastná každému z nás. Hemžia sa nimi filmy a všetci im držíme palce. Chceme sa identifikovať s niekým lepším, napodobňovať ho, no niekedy, na škodu veci zabúdame na tých, ktorí žijú medzi nami. Na reálnych hrdinov z mäsa a kostí – svojich spolužiakov, kamarátov, susedov... A práve o nich bolo divadelné  predstavenie, ktorého sme sa zúčastnili 16.4.2018.

  Anglicko-slovenská inscenácia Hrdinovia nám predstavila mozaiku príbehov o detských hrdinoch z ankety  Detský čin roka, a ukázala, že hrdinstvo má v skutočnom živote mnoho podôb, hoci často si ho predstavujeme úplne inak. Divadelné predstavenie v podaní Divadelného centra A. Kmeťa z Martina atraktívnou a hravou formou zdokonalilo a overilo naše vedomosti z cudzieho jazyka. Popri tom sme sa aj dobre zabavili a odniesli si posolstvo, že v každom z nás sa skrýva hrdina, musíme len potlačiť strach ním byť.

 • Obrovský úspech našich báb na krajskom kole stolného tenisu!

  Horšie to začať nemohlo! Žreb, respektíve, moja „šťastná ruka“ nám do skupiny pridelila minuloročné víťazky z Prešova a majsterky kraja spred dvoch rokov z Popradu. Ja som ukrivdene lamentovala nad nespravodlivosťou a baby sa od prvej chvíle hecovali. Takého tímového ducha, toľko úprimnej snahy po víťazstve, psychickej odolnosti a vzájomnej podpory som veru dávno nezažila! Pri poslednom zápase v skupine, keď sme domov nečakane poslali Poprad, sme na svoju stranu strhli priazeň všetkých tímov. Oslavovali sme úžasné víťazstvo a postup do najlepšej štvorky! Tam, vedomé si faktu, že i nemožné sa stať môže, sme víťaznú šnúru neprerušili a jediným  nezdolaným tímom pre nás ostali majsterky z Prešova. A tak Viki Novotnej, Mime Poláčekovej a Lucke Tomaľovej z celého srdca a s hrdosťou blahoželám k úúúžasnému druhému miestu!!!ĎAKUJEME!!!

  Na druhý deň, 13. 4. 2018, sa počiatočný scenár opakoval. „Šťastná ruka“ opäť nesklamala a poďho do skupiny ku majstrovi majstrov z Vranova, kde sa to len tak hmýri ligistom, extraligistom, hráčom na medzinárodnom poli a neviem čím všetkým... Ja fakt nepreháňam... Keby zo skupiny postupovali prví dvaja, tak ako to bolo u dievčat, bolo by všetko ok. Ale tímov bolo 11, takže šupho do troch skupín s jedným postupujúcim, nech sa nezdržiavame, veď máme iba 5 stolov! Aj som lamentovala, aj som protestovala aj som sa vyhrážala, že my teda odchádzame keď sa nebude losovať odznovu...:) Aj mi povedali, že teda kľudne môžeme ísť, veď je ich tu dosť... No tak ale hop, takú ešte nehrali, aby nás niekto vyhadzoval!:) Ja som si sľúbila, že losovať viac nebudem, chlapci sa zmobilizovali a odhodlane sme vykročili za druhým miestom v skupine. Naši chalani nesklamali, výzvu zvládli na jednotku a ostatným zo skupiny nedali šancu. Potvrdili sme, že pri inom žrebe sme sa mohli domov vrátiť minimálne s tretím miestom! Za hrdinský výkon ďakujeme Radkovi Novotnému, Miškovi Leškovi a Kubkovi Soľusovi! Gratulujeme k super výsledku!

 • Vzorná reprezentácia na krajskom kole Stredoškolskej odbornej činnosti

  Naša škola sa zapája do veľkého počtu súťaží, vedomostných i športových. Jednou z takýchto prestížnych súťaží je Stredoškolská odborná činnosť (SOČ). Zapojiť sa do nej znamená niekoľkomesačnú prácu, tvorbu odborného textu, výskum i detailné spracovanie vybranej témy. Každý študent, ktorý v nej súťaží, si zaslúži poďakovanie. Zvlášť, keď sa podaria aj pekné výsledky.

  Štvorica našich študentov získala v krajskom kole tieto dve pekné umiestnenia: 3. miesto Kristína Kaňuková (1.G) v odbore Teória kultúry, umenie, umelecká a odevná tvorba a 3.miesto Matúš Semančík (3.G) v odbore Informatika. Berieme aj delené 6. miesto, ktoré získali Miloslav Cisko (4.G) a Darina Čupková (2.G) v odbore Matematika a fyzika.

  Súťažiacim blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspešné vystúpenia našich študentov.

  Mgr. Miloslav Cisko

 • EUROFONDUE 2018

  Študenti našej školy sa zapájajú do rôznych súťaží, či už športových alebo prírodovedeckých. Neboli sme ani my výnimkou, avšak vybrali sme si trošku odlišnú kategóriu súťaže. Od novembra sme sa pohrávali s myšlienkou zapojiť sa do ekonomickej súťaže EUROFONDUE 2018, ktorej organizátorom je Technická univerzita v Košiciach. Nakoniec tesne pred Vianočnými prázdninami  sme sa rozhodli, že aj napriek tomu, že sa nám blížili písomné maturity pôjdeme do tejto súťaže. Veď hlavná cena výlet do Európskeho parlamentu poriadne lákala.

  Súťaž spočívala v tom, že sme dostali fiktívnu čiastku 15 000 € a my sme ju mali použiť na rozvoj nášho mesta alebo jeho okolia. Stálo nás mnoho času, kým sme si vybrali v čom by sme mohli pomôcť nášmu regiónu. Témou nášho projektu sa stal Náučný chodník na Vysoké Skalky. Pustili sme sa do prípravy projektu. Za nesmiernu podporu pri tomto projekte ďakujeme hlavne p. profesorke Simčišínovej, ktorá taktiež odkrojila nemalý kúsok svojho voľného času aby nám pomohla. Projekt sa odoslal a čakali sme na verdikt.

  Postupovalo 5 najlepších projektov, i keď my sme nepostúpili dostali sme pozvanie na finále súťaže  a zároveň na oficiálne vyhodnotenie do Košíc, ktoré sa uskutočnilo 26. marca.

  Myslíme si, že súťaž nám dala mnoho poznatkov v oblasti ekonomiky, keďže sme nemali potuchy ako sa takéto niečo spracuváva a koľko informácii je k tomu potrebných. A zároveň najviac skúsenosti sme našli pri vypracovávaní rozpočtu pre tento projekt, v ktorom sme mali problém sa zmestiť do 15 000€.

  Veríme, že sme založili novú tradíciu, v ktorej vy mladí študenti budete pokračovať!

                                                                                       Jana Marhefková, Anna Šmajdová, 4.G

 • Úspešní riešitelia krajského kola chemickej olympiády

  Teší nás, že aj napriek náročnosti olympiád z prírodovedných predmetov sa naši študenti nezľaknú výzvy a svedomitou prácou bojujú s ťažkými úlohami. V kategórii B v školskom kole chemickej olympiády uspeli dvaja študenti z 2.G- Tatiana Krettová a Jakub Dlhý, ktorí našu školu reprezentovali 5.4.2018 na krajskom kole vo Svite.

  Blahoželáme k výsledkom: Tatiana Krettová sa umiestnila na 8.mieste a Jakub Dlhý na 10. mieste. Obaja v konkurencii medzi 21 súťažiacimi prešovského kraja obstáli a stali sa úspešnými riešiteľmi krajského kola.

 • Deň učiteľov

  Do galérie Deň učiteľov boli pridané fotografie.

 • Geografická exkurzia

  V utorok 27. marca sa študenti 1. G a 2. G zúčastnili na geografickej exkurzii s témou "Meranie v teréne". Takmer 40 študentov pod vedením našich geografov absolvovalo overovanie geografickej metodiky vskutku netradične. O pol jednej popoludní vyrazili na trasu v Červenom Kláštore smerom do Pienin, aby bojovali o víťazstvo v súťaži 8 družstiev. Na trase mali zistiť geografické údaje, nájsť na mape miesta, kde boli urobené fotografie, vyhľadať a spoznať určený strom, zakresliť terén či spoznať nákres situácie v prírode. Bonusová úloha preverila aj matematické znalosti a toto všetko museli vykonať v čo najkratšom čase a v nie príliš priaznivom počasí. Ukázalo sa však, že zábavná forma vyučovania spojená s bádateľskou metódou a štipkou humoru našim študentom svedčí. Veríme, že o nejaký čas sa budú môcť takýchto aktivít zúčastniť aj študenti ďalších tried a prípadne aj nových aktivít.

  Mgr. Miloslav Cisko

 • Máme volejbalových vicemajstrov a vicemajsterky okresu!!!

  Naše baby a chalani v Kežmarku opäť dokázali, že so starovesským gympľom treba rátať ako s jedným z hlavných ašpirantov na víťazstvo! Užili sme si krásne finálové zápasy oboch našich družstiev, emócie, snahu, odhodlanie, tímového ducha, nové Jergušove tenisky od Číňana... a v závere i kúštik sklamania. Trošku bližšie k celkovému víťazstvu mali dievčatá, ktoré dokázali uhrať vyrovnanú partiu s kežmarskými gymnazistkami, ktorých hlavnou oporou boli až 4 ligistky!!!   

  Jerguš Kolodzej, Miki Cisko, Kubko Soľus, Marek Drieňovský, Radko Novotný, Peťo Čarnogurský, Janka Marhefková, Anička Šmajdová, Franťa Irhová, Ivonka Irhová, Viki Novotná, Mima Poláčeková, Lucka Tomaľová,  Janka Krempaská, Zuzka Rušinová, Miška Bednarčíková ĎAKUJEME A GRATULUJEME!!!

  Po Veľkonočných sviatkoch budeme silno držať palce našim futbalistom, ktorí vyštartujú za titulom majstra okresu a obom našim pinpongovým tímom, ktorí, veríme, zamiešajú karty aj v rámci kraja!       

 • Stužková slávnosť 4.G

  Do galérie Stužková slávnosť 4.G boli pridané fotografie.

 • Aktivity ku Dňu bezpečného internetu

  8. február je medzinárodným Dňom bezpečného internetu. Aj v tomto školskom roku sme našich najmladších- študentov 1.G zapojili do rôznych aktivít, ktorých spoločným menovateľom boli témy  bezpečnosti a rizík vo svete IKT. Na hodinách informatiky bola ich prvou úlohou skupinová prezentácia na tému Počítačové infiltrácie. Po rozhovoroch týkajúcich sa bezpečnosti pokračovali v tvorbe Word Cloud. Prezentácie aj mraky slov na hodinách anglického jazyka preložili a výstupy zaslali do medzinárodného e-Twinningového projektu s názvom Safer Internet Day. Na vyučovacích hodinách anglického jazyka pokračovali brainstormingom na tému Moje pocity pri on- line komunikácii. Pokračovali pomenúvaním skúseností s internetom. Vyučujúce pripravili pracovné listy s danou tematikou.  Záverom aktivít bolo vytvorenie plagátov v skupinách a obnova nástenky v učebni informatiky. Prváci pracovali v 4 skupinách na vyučovacích hodinách umenia a kultúry a informatiky témach: infiltrácie, kyberšikana, sociálne siete a závislosti a spoločne vytvorili nástenku s názvom Plamene hrozieb internetového sveta.

  Cieľom všetkých aktivít bolo rozvíjanie medzipredmetových vzťahov, rozvoj kritického myslenia, komunikačných zručností a kooperácie.

 • Finančná akdémia -Život v istote

  Do galérie Finančná akdémia -Život v istote boli pridané fotografie.

 • Denný IT tábor

  Naša škola je od školského roku 2017/18 partnerom IT akadémie. Vďaka tomu sa náš študent Matúš Semančík mohol v čase od 5.3.2018 do 9.3.2018 aktívne realizovať v dennom IT tábore. Medzi podmienkami prijatia bola znalosť programovacieho jazyka C++ a aktivita v informatických súťažiach. V priebehu tábora organizátori pripravili záujemcom jednoduché zariadenie (základný modul „IoT senzor 2018“) na báze monolitického mikropočítača ATmega328P, WiFi komunikačného modulu ESP12 a ďalších podporných zobrazovacích a komunikačných prvkov (ďalšia modifikácia modulu „IoTsensor 2017“). Ťažisko zábavy bolo sústredené do oblasti vývoja obslužného programového vybavenia jednoduchých hardwarových komponentov (od ovládania RGB diódy až po komunikáciu v rámci WiFi siete). Základný modul bol navrhnutý tak, aby umožňoval prostredníctvom 20- vývodového konektora pripojenie ďalších podsystémov. V prípade záujmu si študenti môžu samostatne vyvinúť jednoduché prídavné moduly a tak  vytvoriť nové netradičné aplikácie.

 • 2% z dane

  Milí rodičia, absolventi a priatelia školy. Budeme vďační, ak nám aj v tomto roku pomôžete 2% z vašej dane. Ďakujeme

  Názov organizácie:  Rodičovské združenie pri Gymnáziu Spišská Stará Ves

  Právna forma:          Občianske združenie

  IČO:                         37940881

  Sídlo organizácie

              Ulica:          SNP č. 3

              Mesto:         Spišská Stará Ves

              PSČ:            061 01

              Okres:         Kežmarok

              Štát:            Slovenská republika

  IBAN:                      SK4009000000000492454024

  Názov banky:         Slovenská sporiteľňa, a.s.

 • 1. ročník ľadového GYMPEĽ CLASSIC

  Keďže nám počasie mimoriadne prialo, tohoročné jarné prázdniny sme odštartovali na ľadovej ploche vo veľkom štýle! Roztlieskávačky, bubny, hudba, -50 ̊C...a hokej! Náš hviezdny gymplistický tím v zložení Kucerov(Maťo Kostur), Stamkos(Peťo Čarnogurský), Nakladal(Radko Novotný), Jagr(Miki Cisko), Duchoň(Jerguš Kolodzej) a v posledných minútach dokonca i Zuzka Rušinová, vyzval výber ZŠ a starých známych ABSOLVENTOV. Po skúsenostiach vo florbale sme očakávali útok na prvenstvo od spomínaných starých pánov. Tí veru išli znovu dušu vypľuť, ale tentokrát to na našich gympeľstars nestačilo. A tak zlato ostalo zaslúžene doma, slávna päťka Larionov(Matej Cisko), Makarov(Paľo Novotný), Krutov(Peter Fabián), Fetisov(Lukáš Krempaský) a Kasatonov(Juraj Krempaský sa musela uspokojiť so striebrom a bronz zdobil hrdé hokejové hrude výberu ZŠ v zložení Tatar(Dominik Halčín),Crosby(Jožko Kron), Kozby(Tomáš Kozub), Vydarený(Adam Majerčák), Oveckin(Miro Stuchlák) a Hossa(Marcel Kozub). Za najproduktívnejších hráčov jednotlivých tímov boli vyhlásení: Kucerov, Fetisov a Tatar. Presný počet strelených gólov a asistencií vám neprezradíme, pretože štatistiky omylom skončili v triedenom odpade.  Spomínané prvé hviezdy boli tradične odmenené luxusnými hodinkami ROLEX zakúpenými u výhradného dovozcu pre Sp. St. Ves DrogeriaMarktRegecSSV a zabalené vo vzácnych krabičkách hand made by baby z 1.G a Kucerov a Tatar si odniesli aj krásne trofeje od mesta SSV, ktoré venovalo i medaily a diplomy(za ich grafiku vďačíme p. uč. Gemzovi). Hlavným partnerom hráčov i divákov bol hrniec horúceho čaju s citrónom a bielym rafinovaným cukrom(  neverím, že som ho tam sama dobrovoľne vsypala). Správny hokejový fanúšik nemal pod očami olympijské kruhy, ale na prstoch rúk a nôh omrzliny minimálne prvého stupňa a z nosa visiaci zamrznutý centimetrový sopeľJ. Ďakujeme všetkým, u ktorých sa tieto symptómy prejavili a vydržali, ale aj tým, ktorí to vzdali a odbehli sa zohriať na matiku. ( Pri všetkej úcte k prírodným vedám, nerozumiem, kde táto doba speje, keď dnešná mládež dá pred športom prednosť matike!!!:) Ďakujeme tradične skvelému komentátorovi Kubkovi Soľusovi, ktorý nás celým turnajom sprevádzal a prvotriednej zapisovačke, Mime Poláčekovej, ktorej neušiel žiaden gól, či asistencia. Ďakujeme roztlieskávačkám, bubeníkom, zvukovým techničkám, fotografovi Kubkovi Dlhému a všetkým, ktorí akokoľvek dotvárali super atmosféru. Ďakujeme i p. Paľovi Novotnému – správcovi ľadovej plochy, ktorý to nevzdal ani po dvoch nezdaroch, keď zradilo počasie i jeho pomocníkom, ujovi Pištovi,  Jožkovi Kronovi , Radkovi Novotnému, staroveským hasičom a mnohým ďalším.  Lebo iba ten, kto priložil ruku k dielu a ktorého najväčším kamošom je mráz si dokáže predstaviť, čo všetko príprava ľadovej plochy znamená. Ďakujeme všetkým za krásny mrazivý športový zážitok a tešíme sa na druhý ročník ľadového GYMPEĽ CLASSIC!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Spišská Stará Ves
  SNP 3/5 , 061 01 Spišská Stará Ves
 • škola: 0524822067,
  riaditeľka: 0911255959,
  zástupca: 0911241744

Fotogaléria