Navigácia

 • Riešenie korešpondenčných seminárov

  Aj v tomto školskom roku sa naši študenti zapojili do riešenia korešpondenčných seminárov prírodovedných predmetov, ktoré organizujú študenti FMFI UK v Bratislave pod hlavičkou občianskeho združenia TROJSTEN v spolupráci s fakultou.

  Do zimnej časti korešpondenčného seminára z matematiky sa zapojila Ivona Irhová, študentka 3.G. V konkurencii 93 študentov z celého Slovenska v kategórii alfa skončila na 50. mieste. Zimná časť bola tvorená z 3 sérií rôznych typov matematických úloh.

  Do zimnej časti korešpondenčného seminára z programovania sa  zapojil Matúš Semančík, študent 3.G. V konkurencii 283 študentov z celého Slovenska skončil na 71. mieste. Zimná časť bola tvorená z 2 sérií rôznych typov programátorských úloh.

  Obom našim študentom blahoželáme a prajeme veľa chuti a úspechov v riešení jarnej časti korešpondenčných seminárov.

 • Basketbalový turnaj v rámci SONT

  SONT – Súťaž o najšportovejšiu triedu pokračovala v decembri a januári turnajmi v basketbale dievčat a chlapcov za účasti štyroch družstiev zo všetkých tried. Najprv bojovali dievčatá a ukázalo sa, že snaha a zdatnosť dokážu dominovať nad vekom. Zvíťazili totiž študentky 2. G pred 3. G, 4. G a 1. G. Druháčky ukázali behavý basketbal plný rýchlych akcií a zvíťazili zaslúžene, čím opäť obohatili druhácke konto po peknom výsledku chlapcov vo florbale. V chlapcov už dominovala skúsenosť a zvíťazila 4. G pred 2. G, 3. G a 1. G. Tak, ako bolo spestrením florbalu družstvo veteránov, tentoraz hrali v družstve 3. G traja žiaci ZŠ Spišská Stará Ves. To je aj jeden z vedľajších bonusov našej SONT – aktivity aj pre „neštudentov“ gymnázia.

  Priebežné poradie SONT po 2 športoch: 1. miesto 2. G 110 bodov, 2. miesto spoločne 4. G a 3. G po 80 bodov, 3. miesto 1. G 30 bodov.

 • 2 % z dane

  Milí rodičia,absolventi a priatelia školy. Budeme vďační, ak nám aj v tomto roku pomôžete 2 % z vašej dane. Ďakujeme

  Názov organizácie:  Rodičovské združenie pri Gymnáziu Spišská Stará Ves

  Právna forma:          Občianske združenie

  IČO:                         37940881

  Sídlo organizácie

              Ulica:          SNP č. 3

              Mesto:         Spišská Stará Ves

              PSČ:            061 01

              Okres:         Kežmarok

              Štát:            Slovenská republika

  IBAN:                    SK4009000000000492454024

  Názov banky:         Slovenská sporiteľňa, a.s.

 • Vianočná besiedka

  Do galérie Vianočná besiedka boli pridané fotografie.

 • Koniec zimnej časti florbalovej ligy

  Emócie, radosť, víťazstvá, prehry, prekvapenia, krásne športové gestá... o to všetko sme bohatší my, ktorí sme mohli byť súčasťou skvelých florbalových popoludní...

  Najväčším prekvapením bol určite tím tretiakov, ktorí len tak-tak poskladali svoje družstvo a  po prvom kole zastávali úlohu autsaidera. Z kola na kolo sa chlapci zohrávali a do zápasov nastupovali s čoraz väčším sebavedomím. Vo štvrtom kole draftovali Borisa Ovšonku a Matúša Grivalského z 1.G. Prvé veľké prekvapenie a zaslúžená výhra prišla až v semifinále, kde v prvom  zápase, dokonca oslabení o veľkú oporu, Radka Novotného,   porazili najväčšieho favorita na celkové víťazstvo-absolventov.  Na postup do finále však ešte nedozreli – príležitosť sa hádam naskytne v letnej časti ligy.

  Nesmierne dramatický, podľa očakávania,  bol boj druhej dvojice – druhákov so štvrtákmi. Oba tímy by si určite zaslúžili zahrať o celkové víťazstvo, no po obrovskom boji hodnom veľkého finále sa to podarilo druhákom. Tí po prvom semifinálovom zápase zmenili taktiku, vymenili posty a z brány do útoku vyštartoval Maťo Kostúr, ktorý bol vyhlásený za najuniverzálnejšieho hráča ligy. V bráne ho s istotou zastúpil Mayko Bednarčík. O svojom postupe do finále rozhodli v rozhodujúcom treťom zápase, keď v poslednej minúte vsietili gól a zronených štvrtákov tak poslali... do boja o tretie miesto:).

  Štvrtáci sa tak v boji o bronz stretli s tretiakmi. Pre tretiakov to mala byť „rýchla smrť“ a odchod na autobusy smer Havka, Franková, Veľký Lipník... A tu, druhé veľké prekvapenie: tretiaci, stále v nekompletnom zložení, vyhrali prvý zápas a po remíze v druhom zápase prišli na rad nájazdy. Ako prvý, štvrtáckeho brankára Dominika Krempaského, ktorý bol vyhlásený za „brankársku stálicu s najsilnejšou šupou“ prekonal jeho kolega z tretiackej brány – Lukáš Krempaský. ( Lukáš sa hrdí titulom „brankársky objav sezóny“). Keď štvrtáci následne nepremenili, prišiel na rad Miško Gdovin, ktorý s prehľadom vsietil víťazný gól a právom bol vyhlásený za 1. hviezdu zápasuJ. A tak tretiaci, ktorí  sa v prvej polovici ligy hádam ani neopovážili snívať o stupni víťazov, ukončili svoju púť zimnej časti  na bronzovej priečke. GRATULUJEME!!!  Sympatickému tímu štvrtákov so zmyslom pre humor a spravodlivosť, ktorí do boja právom nastupovali s tými najvyššími ambíciami, ostala nepopulárna štvrtá priečka. Chalani, držíme vám palce v letnej časti, tam sa to určite riadne zamieša!

  V očakávanom  veľkom finále sa tak stretli mimoriadne zohratý tím absolventov s premakanou technikou a ambiciózni šikovní druháci. Áno, druhákom sme všetci držali palce. Áno, bolo to vyrovnané a napínavé. Áno, nechýbalo veľa. Áno,...prehrali sme... Druháci, je nám ľúto, že vám musíme gratulovať „až“ k druhému miestu. Veľmi sa ale tešíme, že víťaz súťaže o najlepšieho strelca je z našich domácich radovJ Do reprezentačného trička sme s radosťou obliekli Peťa Čarnogurského s 27-imi nastrieľanými gólmi. Titulom „najlepší brankár“ sa právom hrdí absolvent Peťo Fabián.

  Absolventi, obrovský obdiv, veľká gratulácia!!! Do letnej časti ste pre gymplistov veľkou výzvou a motiváciou! Veríme, že karty sa zamiešajú a že minimálne jeden tím vás v druhej časti posunie za svoj chrbát:)

  Ďakujeme vám za krásne gesto, keď ste svoje zlaté medaily venovali druhým v poradí-druhákom. Tí svoje strieborné posunuli tretiakom a bronzovými sa tak symbolicky stali štvrtáci. Absolventi,  potvrdili ste tak, že ste fakt veľkí hráči! ĎAKUJEME!

  Na záver chceme veľmi pekne poďakovať p.uč. Jankovi Gemzovi za návrhy diplomov, p. Jankovi Kurňavovi a mestu Sp.St. Ves za ich „zhmotnenie“, Timke Budzákovej a Kubkovi Dlhému za foto servis a odbornú technickú pomoc, rodičovskej rade a absolventom za finančnú pomoc a p. Andrejovi Bizubovi za super rýchlu opravu vyrazených dverí( lebo v zápale hry sa dejú veci...:)

  VŠETKÝM VÁM PRAJEME POŽEHNANÉ A POKOJNÉ VIANOCE A VEĽA ZDRAVÍČKA, NECH NÁM  V  NOVOM ROKU BUDE DOPRIATE BYŤ BOHATŠÍMI O ĎALŠIE KRÁSNE ŠPORTOVÉ ZÁŽITKYJ

 • Študent ČVUT v Prahe na pôde našej školy

  18.12.2017 mali študenti našej školy v priebehu vyučovacích hodín fyziky možnosť vypočuť si prezentáciu o využití jadrovej fyziky v medicíne, ale aj v iných vedných odboroch. Bc. Ondrej Pisarčík, absolvent našej školy, ktorý študuje na ČVUTv Prahe, predviedol praktické ukážky merania ionizačného žiarenia pomocou Geiger-Müllerovho počítača. Študenti mohli zmerať rádioaktivitu v smolinci z Jáchymova, v oxide titaničitom a dokonca aj vo výškomere starého lietadla, ktorý mal ručičky namaľované uránovou farbou. 

  Našim maturantom  Bc. Ondrej Pisarčík okrem zaujímavostí z jadrovej fyziky priblížil možnosti štúdia na jeho fakulte ako aj odlišnosti štúdia v Českej republike.

 • Finančná akadémia

  11. decembra pod vedením Ingrid Gurovičovej, team manager spoločnosti Partners Group Sk, začala na našej škole séria stretnutí Finančnej akadémie. Do vzdelávacieho cyklu pod záštitou NADÁCIE PARTNERS, ktorý bude obsahovať 6 lekcií zo sveta financií, sú zapojení naši maturanti- študenti 4.G. Cieľom vzdelávacieho cyklu je viesť mladých ľudí k väčšej finančnej zodpovednosti. Úvodná lekcia bola zameraná na hospodárenie. Študenti sa zoznámili s pojmami aktíva a pasíva a pod dozorom lektorky riešili praktické úlohy zamerané na rozpočet. Zaoberali sa aj významom jednotlivých položiek výplatnej pásky a ich výpočtom. Nasledujúca lekcia je plánovaná na 29.1.2018.

 • Vianočná tvorivá dielňa

  V stredu 13.12. sme si spestrili adventné obdobie vianočnou tvorivou dielňou. Príjemne a najmä tvorivo sme strávili popoludnie, počas ktorého sme sa naučili „pliesť“ z papierových roličiek. Bolo to náročné, ale každému sa napokon podarilo vyrobiť si stromček či svietnik. Predvianočnú atmosféru nám spríjemňovala aj vôňa vianočného punču, ktorý nám bol spolu so sladkými dobrotami odmenou za našu snahu.

 • Školské kolo matematickej olympiády – kategória A

  V utorok 12.12. sa uskutočnilo školské kolo najstaršej olympiády na Slovensku. Tradičné podujatie poriadne preverilo 8 súťažiacich zo 4.G a 3.G. Tri úlohy, ktoré bolo nutné vyriešiť, patrili do rozličných oblastí matematiky. Až šesť našich študentov bolo napokon blízko postupu do krajského kola. Nakoniec získala najviac bodov, až 12, Lenka Drienovská zo 4.G. Spolu s ňou postúpil do krajského kola aj Miloslav Cisko, takisto zo 4.G, ziskom 10 bodov. Títo dvaja úspešní riešitelia nás budú zastupovať 16. januára na súťaži v Prešove, kde im želáme veľa úspechov.

 • FLORBAL - 4. KOLO

  4. kolo florbalovej ligy malo opäť svoje grády. Prvú výhru mali na dosah tretiaci, keď sekundu po odpískaní riadneho hracieho času(možno by to chcelo zmenu rozhodcuJ) strelil gól prvák Matúš Grivalský, ktorého tretiaci draftovali v prvom kole z prvého miesta. Draftovou dvojkou bol Boris Ovšonka. Chlapci boli tímu Futrak of Borbély veľkou oporou, keď kvôli chorobe nemohli nastúpiť ich dvaja hráči.

  Veľmi nás tešia výhry druhákov a štvrtákov nad absolventmi. Kde je vôľa, tam je cesta... vôľa bola veľká, výsledok sa dostavilJ Peťo Čarnogurský odskočil na 4 góly od absolventa Lukáša Krempaského a znova je na čele tabuľky najlepšieho strelca. S potešením oznamujeme, že aj v tabuľke brankárov nastala zmena, kde sa absolvent Peter Fabián delí o prvenstvo s našim Maťom Kostúrom.

  V utorok 12. 12. vás pozývame na semifinále play off, kde si to tretiaci rozdajú s absolventmi a zaujímavé derby sa očakáva tiež medzi štvrtákmi a druhákmi.

  Tešíme sa a držíme palce!

 • Pozvánka na IX. GYMNAZIÁLNY PLES

 • DEŇ GYMNÁZIA

  1. december 2017 bol pre naše gymnázium oslavou 60. výročia založenia strednej školy v Spišskej Starej Vsi.  Po príchode hostí do budovy školy v telocvični zaznela pieseň „100 ľat“. Prítomných privítala  riaditeľka školy. V telocvični si mohli hostia prezrieť ocenenia (poháre a medaily zo športových súťaží), naše aktivity, projekty, výmenné pobyty a úspechy v súťažiach. Textové i obrazové informácie boli naaranžované na paneloch a vo forme prezentácie.

  Pre hostí bolo pripravených 5 tematicky zameraných miestností: Naši olympionici, Sekcia zábavných prírodných vied I., Sekcia zábavných prírodných vied II., Sekcia humanitných vied a Sekcia jazykov.

  Ochota, skromnosť, prirodzenosť, priateľskosť, spontánnosť... Každý,  kto navštívil našu olympijskú izbu, bezpochyby vie, že hovoríme o našich troch zlatých – Jurajovi Minčíkovi, Aťovi a Peťovi Škantárovcoch. Zaujímavé rozprávanie, informácie, o ktorých sme nechyrovali, príjemná priateľská atmosféra, tematicky vyzdobená trieda, spoločné fotenie, podpisovanie kariet, tričiek, mikín... a „vysoká škola pokory a ľudského správania sa“ nielen pre žiakov, ale i pre nás učiteľov. Je obdivuhodné, že týchto úspešných ľudí sa sláva dotkla iba z jej pozitívnej stránky.

  Aj sekcia humanitných vied ponúkala mnohé aktivity: informáciu o exkurzii na výstavu Titanic v Bratislave, interaktívnu hru puzzle s otázkami z dejepisu, kvíz o Zamagurí, ukážky z aktivít na vyučovacích hodinách -  seminárne práce z predmetov seminár z dejepisu, spoločenskovedný seminár, umenie a kultúra, výtvarné práce).  Všetci hostia si mohli prezrieť súkromnú zbierku mincí a bankoviek, ukážky knižných diel o Zamagurí a odborných historických časopisov.

  V sekcii Zábavné prírodné vedy I.  sme všetkých hostí oboznámili s informačnými a komunikačnými technológiami, ktoré využíva naša škola (elektronická triedna kniha, žiacka knižka a dochádzkový systém,  portály školy - stránka školy, elektronický časopis, facebookový profil a vlastný e-learningový portál). Hostia mali možnosť vyskúšať prácu so senzorom pohybu počítačom podporovaného laboratória (Vernier) a „oddýchnuť si“ pri hraní šachu, dámy prípadne sudoku.

  Poznáte súťaž Dobre vedieť? Tí, ktorí navštívili sekciu Zábavné prírodné vedy II. si mohli vyskúšať, aké to je odpovedať na zaujímavé otázky predovšetkým z biológie. Hlavne deviataci využili možnosť interaktívneho hlasovania pomocou tabletov. Zaujímavým bol aj experiment reakcie peroxidu vodíka s pečeňou. Veríme, že sa nám podarilo ukázať, aká krásne rozmanitá je príroda a že sa ju jednoznačne oplatí poznávať. 

  V Sekcii jazykov sme hostí oboznámili s medzinárodnými projektami eTwinning, na ktorých naši študenti pracujú v tomto školskom roku na hodinách cudzích jazykov. Hostia si mohli pozrieť Twinspace, priestor, v ktorom si vymieňame informácie s partnerskými školami, a výsledky práce študentov v projektoch – záložky, vianočné pozdravy, plagáty o Vianociach na Slovensku. Ďalej si mohli prečítať, aké aktivity robíme pre študentov v rámci PK jazykov. Pre študentov sme si pripravili aj rôzne jazykové hry zamerané na slovnú zásobu a rozprávanie. Tvoriví študenti si mohli napísať krátku báseň o škole alebo aspoň asociácie spájajúce sa so slovom škola.

  Ďakujeme všetkým absolventom, ktorí vystúpili v našich sekciách. Veríme, že cennými radami usmernili nielen našich študentov, ale aj žiakov základných škôl pri výbere ich ďalšieho štúdia. Je potešujúce, že sa vynikajúco uplatnili nielen na vysokých školách, ale tiež v zamestnaní. Teší nás, že napriek vyťaženiu si našli čas na oslavy svojej „alma mater“ a že nám robia dobré meno nielen na Slovensku.

  Teší nás, že pozvanie prijali aj naši bývalí kolegovia, kolegovia spojenej školy, zástupcovia mesta a zamagurských obcí, partnerskej školy v Kroscienku a absolventi. Cennými hosťami boli deviataci a ôsmaci. Veríme, že sme vás presvedčili, že napriek tomu, že sme malou školou, vieme ponúknuť veľa a že ste si v našom programe našili to svoje. Bolo zaujímavé sledovať skupinky pri tablách, rozhovory medzi učiteľmi, žiakmi a absolventami, či družné debaty pri kávičke.

  Naše ďakujem patrí všetkým zamestnancom a študentom,  ktorí sa aktívne podieľali na príprave osláv. Rovnako patrí vďaka aj rodičom zlatých chlapcov – pani Škantárovej a pánovi Minčíkovi, ktorí nám poskytli všetky vzácne materiály a rekvizity. Ďakujeme i pracovníkom mestského úradu, kde nám ochotne vytlačili farebné fotografie.

  Po aktivitách v škole sme sa presunuli do kultúrneho domu a naše oslavy  vyvrcholili slávnostnou akadémiou, na ktorej sa prezentovali naši študenti a absolventi.  Na pódiu odzneli príhovory riaditeľky školy, zástupcu mesta, zástupcu rodičovského združenia a ďalších vzácnych hostí.  Výrazom vďačnosti bolo udeľovanie pamätných plakiet a pamätných listov. Jedným z bodov programu bol aj film zo života školy. V závere vystúpil folklórny súbor Frankovčan a zaznela goralská hymna.

  Po programe sa pozvaní hostia zúčastnili slávnostného obedu v reštaurácii Tri koruny, ktorá sídli v bývalých priestoroch školskej jedálne a domova mládeže.

  Pri príležitosti 60. výročia založenia strednej školy v Spišskej Starej Vsi bola vydaná pamätnica. Poďakovanie patrí sponzorom, vďaka ktorým sme finančne zastrešili nielen vydanie spomínanej pamätnice, ale i celého dňa: Dunajec, s.r.o. František Hamraček, Duo mix –Mária Ovcarčíková, Ing. Ján Furcoň, Mgr. Ján Hubcej, Ing. Štefan Krafčík, Bc. Juraj Krempaský, KREŽ, s.r.o. Spišská Stará Ves – Jozef Kromka, Lekáreň Cyprián – Mgr. Monika Plevíková, MDDr. Anton Mačutek, Mesto Spišská Stará  Ves, JSP Novotný, Obec Matiašovce, Obec Spišské Hanušovce, Ovox Spišská Stará Ves Slavomír Regec, Penzión Pltník – Ing. Jozef Hrivko, Reštaurácia NOVA- Jaroslav Kočinský, Rodičovské združenie pri Gymnáziu v Spišskej Starej Vsi, Ing. Ján Trebuňa, Rudolf Velička,Zastrova, a.s. Spišská Stará Ves.

 • Deň gymnázia - oslavy 60. výročia založenia strednej školy v Spišskej Starej Vsi

 • Fyziklání online

  Do galérie Fyziklání online boli pridané fotografie.

 • Súťaž Fyziklání online opäť priniesla úspech našim študentom

  Fyziklání online, náročná súťaž v riešení fyzikálnych úloh, je každoročne vyhlasovaná MFF Karlovej univerzity v Prahe. Aj tento rok sme 29. 11. zapojili do nej družstvo v zložení Miloslav Cisko, Jakub Soľus, Miroslav Plavec, Matúš Semančík a Jozef Sičár. Úlohy prichádzajúce od 17.00 až do 20.00 hodiny naozaj preverili naše schopnosti. Účastníci z celkovo 18 krajín sveta bojovali v piatich kategóriách a medzi nimi v náročnej kategórii A aj naši. Konečné 33. miesto je určite úspechom. Opäť sme potvrdili, že na našej škole sú študenti, ktorí majú predpoklady v predmete fyzika byť úspešní, medzi iným aj v štúdiu na VŠ.

  Mgr. Miloslav Cisko

 • Deň gymnázia

 • OLYMPIÁDA Z ANGLICKÉHO JAZYKA

  Školské kolo olympiády z anglického jazyka sa v tomto školskom roku konalo 22. novembra. Olympiády sa zúčastnili 16 študenti všetkých štyroch ročníkov, ktorí súťažili v kategórii 2A a 2B. Olympiáda z anglického jazyka pozostávala zo štyroch častí: 1. počúvanie s porozumením, 2. čítanie s porozumením, 3. gramatický a lexikálny test a  4. opis obrázku. Všetci súťažiaci preukázali veľmi dobré vedomosti z anglického jazyka.

  Vyhodnotenie:  

  Kategória 2A

  1. miesto: Samuel Štefaňák, 2.G

  2. miesto: Boris Ovšonka, 1.G

  3. miesto: Jessica Krempaská, 1.G

  Kategória 2B

  1. miesto: Jakub Soľus, 4.G

  2. miesto: Ivona Irhová, 3.G

  3. miesto: Miloslav Cisko, 4.G

  Úspešnými riešiteľmi školského kola sa stali Samuel Štefaňák a Boris Ovšonka (z celkového počtu 70 bodov dosiahli viac ako 52,5b). Do okresného kola postúpili  víťazi jednotlivých kategórii. V januári nás budú reprezentovať na obvodnom kole v Poprade. Želáme im veľa šťastia!

  Mgr. Daniela Krajgerová

 • Memoriál Ladislava Eliaša - stará tradícia, nové meno

  24. 11. 2017 sa v gymnaziálnej telocvični stretli tri dievčenské a štyri chlapčenské tímy aby zabojovali o víťazstvo v medzinárodnom volejbalovom turnaji s dlhoročnou tradíciou, ktorý odteraz ponesie meno po svojom zakladateľovi – učiteľovi, kolegovi a priateľovi, Ladislavovi Eliašovi. Skvelú myšlienku prvýkrát zrealizoval spolu so svojou kolegyňou z lýcea v Kroščenku  - Uľou Malinowskou pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Veľké poďakovanie patrí i bývalým kolegom a kamarátom, Miroslavovi Zelinovi a Marekovi Kurucovi, ktorí s láskou a zanietením posúvali turnaj do nového a nového ročníka...

  Každý rok sa tešíme z účasti našich absolventov a absolventiek. Veľmi si vážime, že sa k nám stále radi vracajú a veríme, že to nie je len kvôli tomu, že prichádzajú v úlohe hlavných favoritov. Svoju misiu naplnili aj tento rok, keď prvenstvo nedopriali tímu Old boys. Sme radi, že súboj o tretie miesto vyhrali naši gymnazisti, ktorí na štvrtom mieste nechali chlapcov z Kroščenka. Rovnako nás teší prvenstvo našich dievčat, ktoré na druhé miesto posunuli dievčatá z Kroščenka a na tretie naše absolventky. Krásnou sklenenou medailou sme odmenili  najlepšiu hráčku turnaja Viki Novotnú. Rovnakú sme na krk zavesili Jankovi Eliašovi, ktorý ju vzápätí venoval Jankovi Grichovi. Učme sa z tohto krásneho gesta, ktoré potvrdzuje, že šport ľudí spája...

  Ročník 2017 bol rovnako krásny a emotívny ako predošlé, ale predsa len bol výnimočný. Na začiatku podujatia venovaného nášmu zosnulému priateľovi, telocvičňu rozozvučal nádherný hlas Lenky Kováčikovej, ktorú na klavíri prekrásne  sprevádzal absolvent gymnázia Dávid Baka a dievčenský spevácky zbor zložený, veríme, z našich budúcich študentiekJ. Krásna pieseň zaznela aj z úst jednej z hráčok tímu z Kroščenka – Karolina Mikusiak. Tí, ktorí nášho drahého Laca poznali, nevedeli slzám rozkázať, aby prestali tiecť a tí, ktorí ho nestihli spoznať porozumeli, že plačeme za  veľkým a milovaným človekom, ktorý nám všetkým veľmi chýba... Nech duch jeho neustále dobrej nálady, športového nadšenia a zmyslu pre fair-play nikdy neopustí brány nášho gymnázia!

  Všetkým, ktorí  akokoľvek prispeli k organizácii turnaja, zo srdca ďakujeme!

 • Olympiáda v nemeckom jazyku

  Dňa 21.11.2017 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Olympiády sa zúčastnilo spolu 8 študentov a to v kategóriách 2A a 2B. Študenti si preverili svoje vedomosti v týchto oblastiach: počúvanie a čítanie s porozumením, gramatika, opis obrázka a voľný rozhovor.

  V kategórii 2A sa umiestnili na 1. mieste Darina Čupková z 2G a na 2. mieste Tatiana Krettová z 2G triedy.

  V kategórii 2B obsadili prvé dve miesta Bernadeta Tužáková zo 4G a Katarína Kaňuková z 3G triedy.

  Úspešným študentkám srdečne blahoželáme a držíme im palce na obvodnom kole olympiády, ktoré sa uskutoční v januári 2018.

 • Florbalový turnaj

  Do galérie Florbalový turnaj boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Spišská Stará Ves
  SNP 3/5 , 061 01 Spišská Stará Ves
 • škola: 0524822067,
  riaditeľka: 0911255959,
  zástupca: 0911241744

Fotogaléria