Navigácia

 • Olympiáda v nemeckom jazyku

  17.1.2019 sa v Poprade konalo obvodné a okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku stredných škôl. V kategórii 2A reprezentovali našu školu Janka Krišandová a Samuel Petras z 2.G triedy.  V rámci okresu Kežmarok sa Samuel Petras umiestnil na 2. mieste. Srdečne blahoželáme.

 • DEŇ GYMNÁZIA - 8.2.2019

  Zamestnanci a študenti gymnázia vás srdečne pozývajú na DEŇ GYMNÁZIA, ktorý sa uskutoční 8.2.2019 v čase od 8:00-12:00. Veríme, že naše pozvanie príjmu hlavne deviataci a ich rodičia, ktorým chceme odprezentovať aktivity a možnosti štúdia na našej škole.Osobitné pozvanie patrí našim absolventom. Budeme radi, ak vás opäť uvidíme na pôde našej školy. Vaše skúsenosti so štúdiom iste pomôžu našim terajším študentom zorientovať sa pri výbere svojej školy a možno i zamestnania. Podrobnejší harmonogram zverejníme začiatkom februára.Veríme, že si na nás nájdete čas a spoločne strávime príjemné dopoludnie.Tešíme sa na vás

 • Obvodné kolo olympiády z anglického jazyka

  Druháčka Jessica Krempaská potvrdila svoje angličtinárske kvality. Na obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo 16.1. v Poprade, získala v kategórii 2A v konkurencii 11 súťažiacich krásne 4. miesto. Bolo to veľmi tesné, veď od 3. miesta ju delilo len o 0,5 boda a na 2. miesto stratila 1,5 boda. V rámci okresu Kežmarok sa umiestnila na 2. mieste. Blahoželáme k peknému umiestneniu a želáme veľa chuti do ďalšieho štúdia angličtiny.

 • Gymplistická charitatívna akcia

  Úprimne ďakujeme všetkým Vám, našim gymnazistom a gymnazistkám, rodičom i učiteľom, ktorí ste v predvianočný čas priložili ruku ale i srdce k dielu a s láskou napiekli, navarili, vyrobili, zahrali, zaspievali, namaľovali, vymrzli, zmokli a popredali... ďakujeme tiež všetkým, ktorí naše stánky navštívili, ochutnali ponúkané dobroty alebo sa potešili ručne vyrobeným dielkom a pomohli nám vyzbierať úžasných 600 eur, ktoré si určite nájdu miesto tam, kde aspoň trošku potešia a budú užitočné. V tomto pilotnom ročníku sme sa snažili vychytať pár chybičiek a zistiť, čo treba vylepšiť, aby sa nám v tom nasledujúcom podarilo pomôcť ešte viacJ

  Ďakujeme mestu Spišská Stará Ves a jeho zamestnancom, že nám umožnili, aby sa naše Vianočné predsavzatie mohlo zmeniť v dobrý skutok...

 • Vianočná besiedka

  Posledné vyučovacie hodiny pred odchodom na prázdniny patria tradične Vianočnej besiedke. V priebehu celého týždňa študenti nacvičovali svoje triedne programy a školou sa ozýval spev, hudba   a šírila sa nákazlivá radosť.... Teší nás, že aj keď je nás tak málo, máme medzi sebou skvelých hudobníkov, spevákov a tanečníkov, ktorí ochotne prispejú svojou energiou na vytvorenie dokonalej atmosféry. Milí študenti a kolegovia ĎAKUJEME a všetkým prajeme ŠTASTNÉ A VESELÉ :)

 • Finančná akadémia – lekcia o dôchodkoch

  4.decembra študenti maturitného ročníka ukončili cyklus Finančnej akadémie. Na poslednom stretnutí bol ústrednou témou zabezpečenie na dôchodok. Študenti sa oboznámili s piliermi dôchodkového systému, hľadali dôvody prečo a akým spôsobom šetriť na dôchodok, akým spôsobom si dokážu ovplyvniť výšku dôchodku. Pod vedením lektorky Ingrid Gurovičovej zo spoločnosti Partners Group si zopakovali základné pojmy a princípy dobrého hospodárenia. Chceme sa poďakovať nielen lektorom, ale aj Nadácii Partners, pod záštitou ktorej prebiehali stretnutia Finančnej akadémie. Veríme, že takýmito aktivitami dokážeme ovplyvniť myslenie našich študentov a tým im pomôcť v ďalšom živote pri finančných rozhodnutiach.

 • Fyziklání 2018 – v takmer novom zložení sme boli úspešní

  Táto online fyzikálna súťaž s matematickým, geografickým či chemickým podtextom sa stala pre našich študentov tradičnou aktivitou. Tento rok bol však predsa len trochu výnimočný v tom, že sme museli tvoriť až na jednu výnimku úplne nový tím, ktorý v zložení Matúš Semančík, Ivona Irhová, Denis Želonka, Darina Čupková a Veronika Ziburová bojoval v stredu 28. novembra od 17.00 do 20.00 o čo najlepší výsledok. Piati študenti sa v trojhodinovom počítaní v obrovskom tempe osvedčili a napokon získali 61. miesto so 60 bodmi medzi 106 družstvami z takých krajín, ako Česko, Slovensko, USA, Čína, Kanada, Španielsko či Švédsko, ale aj exotickejších destinácií ako napríklad Bahamy, Brazília alebo Tchaj-wan. Obstáli vo svetovej konkurencii s veľkou cťou a postarali sa o ďalšie šírenie dobrého mena nielen našich prírodných vied, ale vlastne celej školy. Aj dôležité porovnanie so slovenskými súťažiacimi gymnáziami nedopadlo vôbec zle, spomedzi 10 škôl sme boli piaty najlepší. Skúsenosti, ktoré tu študenti získali, iste zúročia v ďalšom štúdiu.

 • Memoriál Ladislava Eliaša, alebo ako sa aj v malej telocvični môžu diať veľké veci...

  Už druhým rokom je  náš volejbalový turnaj s 25-ročnou tradíciou nositeľom obrovskej  pridanej hodnoty. Okrem skvelej atmosféry, radosti zo vzájomných stretnutí,  úžasných športových výkonov a ukážky férového správania sa na ihrisku, bol znovu spomienkou na nášho drahého Laca... 23. 11. 2018 bol medzi nami prítomný v jeho milovaných synoch, ktorí po ňom podedili zmysel pre humor a športového ducha, v jeho bývalých žiakoch a žiačkach, ktorým odovzdal kus zo svojho volejbalového umenia, v nás, jeho bývalých kolegoch a priateľoch, ktorí sme s ním prežili kopec srandy a zábavy...

  I tento rok sa nám v emotívnom úvode, ktorým nás opäť sprevádzali naši skvelí hudobníci a speváci(Lenka, Aďo, Katka, Julie, Sophie, David – znova ste boli  úžasní, ďakujeme!), v žiare neónových svetiel telocvične zaleskli oči slzami... Tie sa však čoskoro premenili v úsmevy na perách, pretože na nášho drahého Laca sa inak ako s úsmevom spomínať nedá...

  Srdečne ďakujeme všetkým, ktorým tento  turnaj prirástol k srdcu a svojou každoročnou účasťou nám pomáhajú udržiavať krásnu a zmysluplnú tradíciu . Ďakujeme hosťom z Kroščenka, spoluzakladateľke turnaja pani Uli Malinowskej, ktorá prišla pospomínať aj napriek tomu, že si už užíva zaslúžený odpočinok na dôchodku. Ďakujeme skvelej a zohratej partii absolventov, ktorí sú pre našich gymplistov každoročnou veľkou inšpirácou, ďakujeme úžasným absolventkám, ktoré sa dali „dokopy“ na poslednú chvíľu a na ihrisku podali skvelý výkon (akoby to  spolu mastili na pravidelných tréningoch ). Za ukážku volejbalového kumštu ďakujeme i celému Eliaš-tímu... Srdečne ďakujem mojim bývalým kolegom a naj kamarátom, pánom Miroslavovi Zelinovi a Marekovi Kurucovi, ktorí spolu s pánom Eliašom s nadšením a láskou dlhé roky rozdávali zo svojho volejbalového majstrovstva svojim žiakom... Ďakujeme, že ste po našom Lacovi prebrali štafetu a turnaj každým rokom posúvali ďalej a ďalej...

  Za statočnosť a bojovnosť ďakujeme samozrejme i našim najmilšímJ - gymplistom a gymplistkám. Baby si vybojovali krásne druhé miesto, keď nestačili iba na dievčatá z Kroščenka. Viki, Ivonka, Lucka, Mima, Veronika, Miška,  Zuzka, Gabika a Dianka znova ste ukázali obrovského tímového ducha a potvdili tak, že volejbal patrí k najkrajším kolektívnym športom.  Chalani (Miki-ďakujeme za pomoc, Radko, Lukáš, Denis, Marek, Peťo, Maťo a Viki :)), sme radi, že ste pochopili pravý zmysel turnaja, ukázali, že viete, čo sa patrí a nešli bezhlavo za víťazstvom, ale veľkodušne prenechali 3. miesto hosťom z Kroščenka, 2. miesto absolventom a prvenstvo(zaslúžené, samozrejme) pánom z Eliaš-tímu.

  Za dotvorenie skvelej atmosféry ďakujeme bubeníkom i všetkým, ktorí nebrali ohľad na svoje hlasivky... Za finančnú pomoc spoluorganizátorom turnaja – Mestu Spišská Stará Ves a Rodičovskej rade pri gymnáziu SSV. Za návrh krásneho banera p. učiteľovi Jankovi Gemzovi a  za výživové doplnky pre všetkých hráčov firme KREŽ, s.r.o.

  Veríme, že i v jeden novembrový piatok 2019 si znova nájdete čas a prídete  pospomínať a ťuknúť do lopty... VŠETKÝM VÁM SRDEČNE ĎAKUJEME!

 • iBobor 2018

  Aj v tomto školskom roku sa naši študenti zapojili do on – line súťaže iBobor, cieľom ktorej je rozvíjať algoritmické myslenie (iBobor.sk).

  Dňa 13.11.2018 v kategórii SENIORI súťažilo 4 086 súťažiacich z celého Slovenska. Úspešných riešiteľov bolo 1 057 (25,9%). Medzi našich úspešných riešiteľov patria:

  1. Matúš Semančík (percentil 92)
  2. Ivona Irhová (percentil 90)
  3. Denis Želonka (percentil 83)
  4. Tímea Budzáková (percentil 77)

  V kategórii JUNIORI dňa 15.11.2018 súťažilo 7 185 súťažiacich, úspešných riešiteľov v rámci celého Slovenska bolo 2 325, čo predstavuje 32,4%.

  Našimi úspešnými riešiteľmi sú:

  1. Lucia Majerčáková (percentil 97)
  2. Ján Labovský (percentil 93)
  3. Sophia Petra Krišáková (percentil 91)
  4. Ján Semančík (percentil 90)
  5. Peter Labovský (percentil 81), Dominik Petrás (percentil 81)
  6. Tímea Regecová (percentil 79)
  7. Boris Ovšonka (percentil 76)
  8. Matúš Grivalský (percentil 73)

  VŠETKÝM ÚSPEŠNÝM RIEŠITEĽOM BLAHOŽELÁME.

 • Propagácia FEI TUKE

   20. novembra sme na pôde našej školy privítali Ing. Juraja Mihaľova, študenta doktorantského štúdia na FEI TUKE, ktorý študentom končiacich ročníkov priblížil možnosti štúdia na Fakulte elektrotechniky a informatiky v Košiciach. 

 • Finančná akadémia - lekcia o investovaní

  Študenti maturitného ročníka absolvovali 5. stretnutie cyklu Finančnej akadémie pod vedením Mateja Kovaříka, ktorý objasnil dôležité informácie spojené s investovaním. Študenti sa dozvedeli o základných princípoch investovania, kde a akým spôsobom môžu investovať, aké sú výnosy jednotlivých produktov na finančnom trhu, ale aj o rizikách pri investovaní. Veríme, že aj tieto informácie pomohli k zvýšeniu finančnej gramotnosti našich študentov a že ich využijú vo svojom živote.

 • Významný úspech v umeleckej súťaži Bohúňova paleta

  O tom, že v našej škole máme nielen šikovných športovcov, budúcich vedcov, informatikov ale aj nadaných umelcov,  svedčí úspech našej študentky Jany Krišandovej, študentky II.G, v súťaži Bohúňova paleta. Umiestnila sa v zlatom pásme. Dôkazom jej úspechu je priložená obrazová príloha. Jej úspechom sme nadšení a chceli by sme mať jej talent.

       Janke úprimne blahoželáme a prajeme jej veľa tvorivých úspechov.

 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  15.11. si gymnazisti zmerali svoje sily v olympiáde z anglického jazyka. Potrápili ich rôzne úlohy zamerané na gramatiku, slovnú zásobu, čítanie a počúvanie s porozumením a opis obrázka. Účasť bola hojná, no zvíťaziť mohli len najlepší, a to sa podarilo Jessice Krempaskej z II.G (kategória 2A) a Samuelovi Štefaňákovi z III.G (kategória 2B). Druhé miesta obsadili Boris Ovšonka, II.G a Darinka Čupková, III.G a tretí boli Samuel Petras, II.G a Janka Krempaská, III.G. Ďakujeme za účasť a blahoželáme víťazom, ktorí nás budú reprezentovať na obvodnom kole v januári.

 • Dve zlaté na okresnom kole stolného tenisu

  Už neškatuľkujem, alebo ako sa IT-čkár postaral o rozhodujúci víťazný bod vo finále okresného kola v stolnom tenise...

  O tom, že naše pinpongové stálice Viki Novotná, Mima Poláčeková a Lucka Tomaľová po roku znova siahnu po zlate, sme nepochybovali. Naše baby svoju pozíciu favoritiek potvrdili a bez zaváhania obhájili zlato z minulého roku! Pozíciu náhradníčky si vyskúšala Dianka Kosturáková s 1.G, ktorá rovnako výborne zvládla zápas na ktorý nastúpila. Veríme, že s odchodom skvelej partie maturantiek, ktoré to s pinpongom úspešne ťahajú od prvého ročníka sa cesta pinpongových úspechov neskončí. Veď kandidátky na pokračovanie máme i v ostatných triedach!

  Po odchode minuloročných maturantov, ktorý pre náš chlapčenský tím znamenal veľkú stratu sa  k Radkovi Novotnému v školskom kole z množstva nádejných šikovných pinpongistov kvalifikovali bratia Matúš a Janík Semančíkovci. Veľmi sme si priali skončiť v najlepšej trojke. Dokonca sme tajne dúfali, že si zahráme finále. Ale že vo finále porazíme kežmarský gympeľ, o tom sme si netrúfli ani snívať... A opäť sa ukázalo, akú silu má vzájomné hecovanie sa, povzbudzovanie, a to, keď jeden druhému praje... Chalani bojovali ako o život a keď Matúš v rozhodujúcom a vyrovnanom zápase plnom emócií (jeho i nás všetkých) strhol víťazstvo na našu stranu... nemožné sa stalo skutočnosťou... A tak s pocitom oprávnenej hrdosti po roku dvihli nad hlavy zlatý pohár opäť oba naše tímy – dievčenský i chlapčenský.

  Ďakujeme i prvákom, ktorí nás prišli povzbudiť v pravej chvíli, a pánu učiteľovi Stankovi za cenné rady...

  Drahé baby a chalani, srdečne vám gratulujeme a ďakujeme za prekrásny športový deň prekypujúci tými najpozitívnejšími emóciami!!! Veľmi sa teším, že pred maturitou nás stihnete reprezentovať i na kraji. Budeme vám silno, silno držať palce!

 • Olympiáda v nemeckom jazyku – školské kolo

  Aj v tomto školskom roku sa na našom gymnáziu uskutočnilo školské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo osem študentov. Súťažili v kategórii 2A. Vedomosti si preverili v gramatike, v čítaní a počúvaní s porozumením. Svoju kreativitu rozvíjali pri opisovaní obrázkov a v rozhovore na tému záľuby. Do ďalšieho, obvodného kola, ktoré sa uskutoční v januári, postupujú Samuel Petras a Janka Krišandová z 2.G triedy. Blahoželáme a držíme im palce.

 • Finančná akadémia – Lekcia o poistení

  6. novembra pokračoval cyklus finančnej akadémie pod názvom Život v istote. Študenti maturitného ročníka  pod vedením lektorky Ing. Márie Veselovskej riešili rôzne úlohy z bežného života. Zaoberali sa možnými rizikami, ktoré dokážu ovplyvniť náš život a ich vplyvom na rodinné financie. Hlavným cieľom tejto lekcie bolo poukázať na rôzne typy poistení a ich význam pri zabezpečení rodinného rozpočtu.

 • 16. miesto v Košickom MATBOJI

  Piatok 26. október bol pre matematické hlavičky z celého Slovenska veľkou výzvou. Náš tím v zložení Ivona Irhová, Radovan Filip Novotný, Matúš Semančík a Veronika Ziburová statočne bojovali pri riešení matematických úloh v MATBOJI v Košiciach. Spomedzi 51 tímov sa ten náš umiestnil na peknom 16. mieste. Blahoželáme súťažiacim a veríme, že skúsenosti využijú nielen pri riešení úloh maturitného testu.

 • Cechovačka

  Vo štvrtok 25. októbra sa o 14.30 začalo dlho očakávané podujatie, ktorého sa naši prváci aj nevedeli dočkať, aj trochu báli, aj boli v napätí. Cechovačka je pre nich každoročnou skúškou odvahy, ale aj tradíciou rovnako ako na iných školách. Úlohy kladené na prvákov aj ich triedneho boli naozaj rozmanité a fakt, že ich splnili bez väčších problémov spôsobil ich postupné uvoľňovanie a vylepšovanie nálady. Prekvapujúcim, no príjemným doplnkom bolo žrebovanie troch účastníkov geografickej exkurzie Paríž 2019  a samozrejme tiež diskotéka. Vitajte teda, naši prváci! V ich mene napísala o cechovačke niekoľko viet Ester Švienta:

  „Ako je už zvykom, prváci sú na začiatku štúdia na strednej škole cechovaní tretiakmi.

  Tak sme boli aj my, prváci na Gymnáziu v Spišskej Starej Vsi, 25. októbra 2018 oficiálne

  cechovaní. O pol druhej sme sa mali všetci prváci zísť v triede. Tretiaci tam s nami realizovali

  svoj plán – urobiť z nás klientov psychiatrickej liečebne. Myslím, že si každý dokáže

  predstaviť, ako sme vyzerali! Keď sme schádzali po schodoch, všetci sme sa obávali, ako celá

  akcia dopadne, a ako veľmi sa strápnime. Ale nakoniec všetko dobre vypálilo a po splnených

  prijímacích úlohách sťa preživší prváci sme boli oficiálne prijatí do cechu študentského.

  Nasledovala diskotéka, na ktorej sme sa poriadne zabavili a už teraz sa tešíme, ako raz

  budeme cechovať prvákov my.“

 • PRÍRODOVEDNÁ EXKURZIA

        Dňa  23.10.2018 sme uskutočnili prírodovednú exkurziu zameranú na oblasť  chémie, biológie a ekológie. Na exkurzii sa zúčastnilo 35 študentov 2. a 3. ročníka gymnázia  a pedagógovia Daniela Penxová a Miloš Čupka.  Navštívili sme Chemosvit vo Svite, kde sa žiaci oboznámili s výrobou polyetylénových fólií a ich ďalším spracovaním a povrchovou úpravou – tlačou. Mali možnosť priamo vidieť a pozorovať výrobu obalovej techniky od začiatku až po finálny produkt.

        Po prehliadke jednotlivých pracovísk žiaci mali v Poprade prestávku na obed, po ktorej sme sa presunuli do Kežmarku. Tam sme navštívili čističku odpadových vôd, kde nám umožnili jej pracovníci oboznámiť sa s čistením odpadových vôd – mechanické, biologické a chemické čistenie. Okrem prehliadky samotnej čističky sme sa zúčastnili na prezentácii  venovanej tejto čističke, jej  rekonštrukcii a modernizácii z fondov EU a jej význame pre danú oblasť. Pracovníci, ktorí nás sprevádzali, ochotne odpovedali na otázky študentov. Exkurzia bola poučná a pre študentov zaujímavá.

 • Darovanie krvi

  18.októbra sme opäť v spolupráci s Mobilnou transfúznou jednotkou v Poprade zorganizovali akciu Darovania krvi. Chceme poďakovať všetkým 24 darcom, ktorí prišli a darovali najvzácnejšiu tekutinu. Svojou kvapkou krvi sme pomohli aj my,študenti aj zamestnanci školy.  Teší nás, že obyvatelia Zamaguria sú ochotní podporovať naše charitatívne akcie. Ešte raz ĎAKUJEME :)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Spišská Stará Ves
  SNP 3/5 , 061 01 Spišská Stará Ves
 • škola: 0524822067,
  riaditeľka: 0911255959,
  zástupca: 0911241744

Fotogaléria