Navigácia

Kontakt

 • Gymnázium Spišská Stará Ves
  SNP 3/5 , 061 01 Spišská Stará Ves
 • škola: 0524822067,
  riaditeľka: 0911255959,
  zástupca: 0911241744
Piatok 23. 3. 2018

Anketa

Zatiaľ nie je zverejnená žiadna anketa

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

 • Do galérie Stužková slávnosť 4.G boli pridané fotografie.

 • 8. február je medzinárodným Dňom bezpečného internetu. Aj v tomto školskom roku sme našich najmladších- študentov 1.G zapojili do rôznych aktivít, ktorých spoločným menovateľom boli témy bezpečnosti a rizík vo svete IKT. Na hodinách informatiky bola ich prvou úlohou skupinová prezentácia na tému Počítačové infiltrácie. Po rozhovoroch týkajúcich sa bezpečnosti pokračovali v tvorbe Word Cloud. Prezentácie aj mraky slov na hodinách anglického jazyka preložili a výstupy zaslali do medzinárodného e-Twinningového projektu s názvom Safer Internet Day. Na vyučovacích hodinách anglického jazyka pokračovali brainstormingom na tému Moje pocity pri on- line komunikácii. Pokračovali pomenúvaním skúseností s internetom. Vyučujúce pripravili pracovné listy s danou tematikou. Záverom aktivít bolo vytvorenie plagátov v skupinách a obnova nástenky v učebni informatiky. Prváci pracovali v 4 skupinách na vyučovacích hodinách umenia a kultúry a informatiky témach: infiltrácie, kyberšikana, sociálne siete a závislosti a spoločne vytvorili nástenku s názvom Plamene hrozieb internetového sveta.

 • Naša škola je od školského roku 2017/18 partnerom IT akadémie. Vďaka tomu sa náš študent Matúš Semančík mohol v čase od 5.3.2018 do 9.3.2018 aktívne realizovať v dennom IT tábore. Medzi podmienkami prijatia bola znalosť programovacieho jazyka C++ a aktivita v informatických súťažiach. V priebehu tábora organizátori pripravili záujemcom jednoduché zariadenie (základný modul „IoT senzor 2018“) na báze monolitického mikropočítača ATmega328P, WiFi komunikačného modulu ESP12 a ďalších podporných zobrazovacích a komunikačných prvkov (ďalšia modifikácia modulu „IoTsensor 2017“). Ťažisko zábavy bolo sústredené do oblasti vývoja obslužného programového vybavenia jednoduchých hardwarových komponentov (od ovládania RGB diódy až po komunikáciu v rámci WiFi siete). Základný modul bol navrhnutý tak, aby umožňoval prostredníctvom 20- vývodového konektora pripojenie ďalších podsystémov. V prípade záujmu si študenti môžu samostatne vyvinúť jednoduché prídavné moduly a tak vytvoriť nové netradičné aplikácie.

 • Milí rodičia, absolventi a priatelia školy. Budeme vďační, ak nám aj v tomto roku pomôžete 2% z vašej dane. Ďakujeme

  Názov organizácie: Rodičovské združenie pri Gymnáziu Spišská Stará Ves

  Právna forma: Občianske združenie

  IČO: 37940881

  Sídlo organizácie

  Ulica: SNP č. 3

  Mesto: Spišská Stará Ves

  PSČ: 061 01

  Okres: Kežmarok

  Štát: Slovenská republika

  IBAN: SK4009000000000492454024

  Názov banky: Slovenská sporiteľňa, a.s.

 • Keďže nám počasie mimoriadne prialo, tohoročné jarné prázdniny sme odštartovali na ľadovej ploche vo veľkom štýle! Roztlieskávačky, bubny, hudba, -50 ̊C...a hokej! Náš hviezdny gymplistický tím v zložení Kucerov(Maťo Kostur), Stamkos(Peťo Čarnogurský), Nakladal(Radko Novotný), Jagr(Miki Cisko), Duchoň(Jerguš Kolodzej) a v posledných minútach dokonca i Zuzka Rušinová, vyzval výber ZŠ a starých známych ABSOLVENTOV. Po skúsenostiach vo florbale sme očakávali útok na prvenstvo od spomínaných starých pánov. Tí veru išli znovu dušu vypľuť, ale tentokrát to na našich gympeľstars nestačilo. A tak zlato ostalo zaslúžene doma, slávna päťka Larionov(Matej Cisko), Makarov(Paľo Novotný), Krutov(Peter Fabián), Fetisov(Lukáš Krempaský) a Kasatonov(Juraj Krempaský sa musela uspokojiť so striebrom a bronz zdobil hrdé hokejové hrude výberu ZŠ v zložení Tatar(Dominik Halčín),Crosby(Jožko Kron), Kozby(Tomáš Kozub), Vydarený(Adam Majerčák), Oveckin(Miro Stuchlák) a Hossa(Marcel Kozub). Za najproduktívnejších hráčov jednotlivých tímov boli vyhlásení: Kucerov, Fetisov a Tatar. Presný počet strelených gólov a asistencií vám neprezradíme, pretože štatistiky omylom skončili v triedenom odpade. Spomínané prvé hviezdy boli tradične odmenené luxusnými hodinkami ROLEX zakúpenými u výhradného dovozcu pre Sp. St. Ves DrogeriaMarktRegecSSV a zabalené vo vzácnych krabičkách hand made by baby z 1.G a Kucerov a Tatar si odniesli aj krásne trofeje od mesta SSV, ktoré venovalo i medaily a diplomy(za ich grafiku

 • Kebyže meradlom úspechu bol objem potu stekajúceho z čela a z vyžmýkaných tričiek, tak naši chalani i baby sú minimálne vo finále! To by človek neveril, aká môže byť bedminton drina a makačka! No pravidlá kvôli nám zmeniť nemienili a tak sa oba naše tímy museli uspokojiť so super tretím miestom vo svojich skupinách. V prekrásnej novej bedmintonovej kežmarskej hale si naši majstri a majsterky okresu mali česť zahrať s tými najlepšími z celého kraja. A veru dokázali uhrať vyrovnané zápasy i s ligistami! Všetci sme vďační za túto príležitosť, ktorá našich športovcov poženie ďalej. Nazbierané skúsenosti sa budeme snažiť zúročiť na blížiacom sa krajskom kole v stolnom tenise, kde sa nám, veríme, podarí vrátiť do rúk nejakú trofej :). Viki Novotná, Mima Poláčeková, Miško Leško a Radko Novotný, ďakujeme a držíme palce!

 • Žiaci prvého a druhého ročníka sa 1.2. a 6.2. 2018 zúčastnili na výstave Doliny mezozoika Západných Karpát v mestskej knižnici s prednáškou zo správy Pieninského národného parku. Dozvedeli sme sa akým spôsobom vzniklo územie „nášho“ národného parku – PIENAPU. Pomocou obrázkov sme si uvedomili, že Pieniny majú niekoľko nádherných dolín, o ktorých sme možno ani netušili. Spoznali sme endemity Pieninského národného parku z ríše rastlín a živočíchov. Budeme radi, ak bude naďalej pokračovať spolupráca medzi našou školou a Správou Pieniského národného parku.

 • Urastení chlapci v tých najkrajších dresoch v širokom okolí kežmarského okresu, tradičné športové nasadenie a tie najvyššie ambície...a potom veľká krivda v podobe najhoršieho žrebu... (v skupine sme bojovali s celkovými víťazmi a s druhými v poradí, s ktorými sme uhrali remízu, žiaľ na postup to nestačilo). Keby sa k nám športové šťastie, ktoré sa neviem kde pri žrebovaní podelo, priklonilo počas hry, tak veru aj na finále sme mohli kľudne pomýšľať. No ale nie, nedáš rady... Prvýkrát sme sa domov vrátili bez trofeje... pani zástupkyňa zabila: „No a vy čo dnes takí smutní, druhí ste skončili?:). Normálne väčšie tlaky jak na Petru Vlhovú...:)No nič to, nešťastie v hre, šťastie v láske... Tak sa, prosím, nečudujte, keď sa to na našich chodbách začne hmýriť novými zamilovanými párikmiJ

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Spišská Stará Ves
  SNP 3/5 , 061 01 Spišská Stará Ves
 • škola: 0524822067,
  riaditeľka: 0911255959,
  zástupca: 0911241744

Fotogaléria