• Gymnázium Spišská Stará Ves
    riaditeľka: 0911255959,
    zástupca: 0911241744
Štvrtok 24. 1. 2019

Zatiaľ nie je zverejnená žiadna anketa

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• 17.1.2019 sa v Poprade konalo obvodné a okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku stredných škôl. V kategórii 2A reprezentovali našu školu Janka Krišandová a Samuel Petras z 2.G triedy. V rámci okresu Kežmarok sa Samuel Petras umiestnil na 2. mieste. Srdečne blahoželáme.

• Zamestnanci a študenti gymnázia vás srdečne pozývajú na DEŇ GYMNÁZIA, ktorý sa uskutoční 8.2.2019 v čase od 8:00-12:00. Veríme, že naše pozvanie príjmu hlavne deviataci a ich rodičia, ktorým chceme odprezentovať aktivity a možnosti štúdia na našej škole.Osobitné pozvanie patrí našim absolventom. Budeme radi, ak vás opäť uvidíme na pôde našej školy. Vaše skúsenosti so štúdiom iste pomôžu našim terajším študentom zorientovať sa pri výbere svojej školy a možno i zamestnania. Podrobnejší harmonogram zverejníme začiatkom februára.Veríme, že si na nás nájdete čas a spoločne strávime príjemné dopoludnie.Tešíme sa na vás

• Druháčka Jessica Krempaská potvrdila svoje angličtinárske kvality. Na obvodnom kole olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo 16.1. v Poprade, získala v kategórii 2A v konkurencii 11 súťažiacich krásne 4. miesto. Bolo to veľmi tesné, veď od 3. miesta ju delilo len o 0,5 boda a na 2. miesto stratila 1,5 boda. V rámci okresu Kežmarok sa umiestnila na 2. mieste. Blahoželáme k peknému umiestneniu a želáme veľa chuti do ďalšieho štúdia angličtiny.

• Úprimne ďakujeme všetkým Vám, našim gymnazistom a gymnazistkám, rodičom i učiteľom, ktorí ste v predvianočný čas priložili ruku ale i srdce k dielu a s láskou napiekli, navarili, vyrobili, zahrali, zaspievali, namaľovali, vymrzli, zmokli a popredali... ďakujeme tiež všetkým, ktorí naše stánky navštívili, ochutnali ponúkané dobroty alebo sa potešili ručne vyrobeným dielkom a pomohli nám vyzbierať úžasných 600 eur, ktoré si určite nájdu miesto tam, kde aspoň trošku potešia a budú užitočné. V tomto pilotnom ročníku sme sa snažili vychytať pár chybičiek a zistiť, čo treba vylepšiť, aby sa nám v tom nasledujúcom podarilo pomôcť ešte viacJ

• Posledné vyučovacie hodiny pred odchodom na prázdniny patria tradične Vianočnej besiedke. V priebehu celého týždňa študenti nacvičovali svoje triedne programy a školou sa ozýval spev, hudba a šírila sa nákazlivá radosť.... Teší nás, že aj keď je nás tak málo, máme medzi sebou skvelých hudobníkov, spevákov a tanečníkov, ktorí ochotne prispejú svojou energiou na vytvorenie dokonalej atmosféry. Milí študenti a kolegovia ĎAKUJEME a všetkým prajeme ŠTASTNÉ A VESELÉ :)

• 4.decembra študenti maturitného ročníka ukončili cyklus Finančnej akadémie. Na poslednom stretnutí bol ústrednou témou zabezpečenie na dôchodok. Študenti sa oboznámili s piliermi dôchodkového systému, hľadali dôvody prečo a akým spôsobom šetriť na dôchodok, akým spôsobom si dokážu ovplyvniť výšku dôchodku. Pod vedením lektorky Ingrid Gurovičovej zo spoločnosti Partners Group si zopakovali základné pojmy a princípy dobrého hospodárenia. Chceme sa poďakovať nielen lektorom, ale aj Nadácii Partners, pod záštitou ktorej prebiehali stretnutia Finančnej akadémie. Veríme, že takýmito aktivitami dokážeme ovplyvniť myslenie našich študentov a tým im pomôcť v ďalšom živote pri finančných rozhodnutiach.

• Táto online fyzikálna súťaž s matematickým, geografickým či chemickým podtextom sa stala pre našich študentov tradičnou aktivitou. Tento rok bol však predsa len trochu výnimočný v tom, že sme museli tvoriť až na jednu výnimku úplne nový tím, ktorý v zložení Matúš Semančík, Ivona Irhová, Denis Želonka, Darina Čupková a Veronika Ziburová bojoval v stredu 28. novembra od 17.00 do 20.00 o čo najlepší výsledok. Piati študenti sa v trojhodinovom počítaní v obrovskom tempe osvedčili a napokon získali 61. miesto so 60 bodmi medzi 106 družstvami z takých krajín, ako Česko, Slovensko, USA, Čína, Kanada, Španielsko či Švédsko, ale aj exotickejších destinácií ako napríklad Bahamy, Brazília alebo Tchaj-wan. Obstáli vo svetovej konkurencii s veľkou cťou a postarali sa o ďalšie šírenie dobrého mena nielen našich prírodných vied, ale vlastne celej školy. Aj dôležité porovnanie so slovenskými súťažiacimi gymnáziami nedopadlo vôbec zle, spomedzi 10 škôl sme boli piaty najlepší. Skúsenosti, ktoré tu študenti získali, iste zúročia v ďalšom štúdiu.

• Už druhým rokom je náš volejbalový turnaj s 25-ročnou tradíciou nositeľom obrovskej pridanej hodnoty. Okrem skvelej atmosféry, radosti zo vzájomných stretnutí, úžasných športových výkonov a ukážky férového správania sa na ihrisku, bol znovu spomienkou na nášho drahého Laca... 23. 11. 2018 bol medzi nami prítomný v jeho milovaných synoch, ktorí po ňom podedili zmysel pre humor a športového ducha, v jeho bývalých žiakoch a žiačkach, ktorým odovzdal kus zo svojho volejbalového umenia, v nás, jeho bývalých kolegoch a priateľoch, ktorí sme s ním prežili kopec srandy a zábavy...

• Aj v tomto školskom roku sa naši študenti zapojili do on – line súťaže iBobor, cieľom ktorej je rozvíjať algoritmické myslenie (iBobor.sk).

Dňa 13.11.2018 v kategórii SENIORI súťažilo 4 086 súťažiacich z celého Slovenska. Úspešných riešiteľov bolo 1 057 (25,9%). Medzi našich úspešných riešiteľov patria:

1. Matúš Semančík (percentil 92)
    2. Ivona Irhová (percentil 90)
    3. Denis Želonka (percentil 83)
    4. Tímea Budzáková (percentil 77)

V kategórii JUNIORI dňa 15.11.2018 súťažilo 7 185 súťažiacich, úspešných riešiteľov v rámci celého Slovenska bolo 2 325, čo predstavuje 32,4%.

• 20. novembra sme na pôde našej školy privítali Ing. Juraja Mihaľova, študenta doktorantského štúdia na FEI TUKE, ktorý študentom končiacich ročníkov priblížil možnosti štúdia na Fakulte elektrotechniky a informatiky v Košiciach.

Novinky

• Gymnázium Spišská Stará Ves